2015. december 18., péntek

Paradigmaváltás



Úgy gondoltam, hogy a most aktuális gumicsonthoz nem fogok hozzászólni. De mégis írok, mert az összefüggések nagyon komolyak.
Egy-egy apró kavics lavinát indított el, és most már dübörög. Kíváncsian várom a fejleményeket, mert nagyon erősen érzem, hogy ez már AZ.
Az ország helyzete, az emberek élete, az oktatás, az egészség(?)ügy, a média, a botrányok. Valami valahol nagyon el lett rontva. Ezt hallottuk már sokak szájából. Azt is, hogy már nem elég a felszínt kaparászni, netán más színűre festeni, de a mai napig ez történik a „vezetők” részéről. És itt nem csak a politikára gondolok.
Kíváncsi vagyok, hány ember látja, hogy ami most van, ami rossz, ami fáj, az tulajdonképpen rendben van. Mert jó, hogy kezdenek bedőlni a kórházak szakemberhiány miatt. Jó, hogy emberek sokasága háborodott fel két mondat miatt. Remek, hogy egy csaló cég bedőlése miatt bankok milliárdokat buknak. Rendben van. Eljött az idő. Amiről mindenki csak beszélt, de a lényegi változásról úgy gondolta, hogy tegye meg más, az most már nem egy lehetőség, hanem itt van. Könyörtelenül. Már nem választható, már nem mi döntünk.
Benne vagyunk és megtörténik. A romos kórházak és a csilivili börtönök kontrasztja szétrobbantja az alapokat is. Mert szarból nem lehet várat építeni és a futóhomok nem megfelelő közeg a ház alapjának.
Váltani kell. Most váltódik. Az alapoktól. És mivel nem tettük meg mi, dől a torony, maga alá temetve mindenkit, aki kapaszkodik a régibe. Aki az orvostól várja a gyógyulást, lassan nem lesz kibe kapaszkodnia. Aki a politikusoktól várja az ország felemelkedését, kizárólag a rombolást kapja. Ez van most. Dől a torony. És ez nagyon-nagyon jó. Mert mindaz, amire panaszkodtunk, hogy milyen rossz, de nincs más választásunk, az eltűnik.
Egyre többen ismerjük fel, hogy szabadon választhatunk. Akkor is, ha azt sugallja a világ, hogy nem. Szabadok vagyunk. A díszlet pedig atomjaira hullik szét. A mi felelősségünk pedig az, hogy olyan várat építsünk, ami jobb és tartósabb, mint az előző volt.
Ehhez pedig új értékrend kell. Itt már nem működik az oszd meg és uralkodj. Ez a mentalitás volt most, ami elindította a kavicsot és a lavina elsöpri magát a rendszert.
Innentől amit építeni kell, az a becsület, a szeretet, az összefogás és egymás elfogadása.
Mit lehet tenni? Ha kívül vagy már, akkor kezdj el élni. Szeress. Tedd a dolgod, a küldetésed.
Ha a torony éppen rád dől, akkor engedd el mindazt, amibe kapaszkodsz. Ez nem lesz könnyű, mert mindeddig – látszólag – ez adott biztonságot. Nem kívül van, amit keresel, hanem belül. Benned is ott van. Halkan szól, de most is ott suttog. Kapcsold ki a zajokat, a rádiót, tévét, internetet. A válasz nem ott van, hanem a lelkedben.

Most végre elkezd látszani a saját felelősségünk és hogy van választásunk. Az orvosok felállhatnak és azt mondhatják: elég, ilyen körülmények között nem csinálom tovább! A szülők mondhatják: Nem kérünk a rabszolgaképzőből, inkább mi tanítjuk a gyermekeinket a valódi értékekre! A szülő nők mondhatják: a természet a norma és nem kérünk az erőszakból! A nők összefoghatnak a maguk víz erejével és elsöpörhetnek, megtisztíthatnak mindent, ami embertelen. A férfiak megélhetik a saját teremtő erejüket. A nők és férfiak megtalálhatják önmagukban és a párjukban a harmóniát. Mindenki felépítheti a saját életét úgy, ahogyan azt jónak érzi, ami a saját küldetésével, életfeladatával összhangban van.
Senki nem tudhatja jobban, hogy nekem mi az önmegvalósítás! Nincs ellentét a család és a munka között! Ha végre nem a pénz a legfontosabb értékmérő, akkor én hatgyermekes anyaként akkor is rendkívül értékes vagyok, ha csak huszonezer forintnyi a pénzbeli megbecsültségem.
Nem az „állás” jelenti a karriert! Rengeteg nő menedzseli a családját, a saját családon kívüli tevékenységét, vállalkozását. Ők is megvalósítják önmagukat. Az a nő is, akit anyaként a párja tart el. És az a nő is, aki érzi, hogy neki nem a gyerekszülés az útja. Mert ilyen is van. És nem kell senkit bántani azért, mert másképp él, mint mi.
Ha mindenki ugyanazt tenné, akkor mindenkinek mindenhez érteni kellene! Nem! Mindenki egy kis szelet a nagy tortából. Együtt tudjuk jól megcsinálni!
Legyél az, aki vagy, de azt csináld teljes szíveddel-lelkeddel. Ha mindenki ezt teszi, akkor rendben lesz a világ.
Kezdjük már el végre! Csak ennyit kell tenni. Te tudod, hogy mi a dolgod.
Szeress. Élj!

CsE

6 megjegyzés:

  1. Aldott unnepeket kivanok az egesz hazra

    VálaszTörlés
  2. Ezt a megjegyzést eltávolította a szerző.

    VálaszTörlés
  3. Szeretnénk az írásodat több ismerősünknek emailben elküldeni. Nagyon tiszta, nagyon igaz. Kérlek, küld át nekem .( boross.ildi@gmail.com )

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. kurzort a szövegbe!
      Ctrl+A (kijelölése a szövegnek)
      Ctrl+C (másolása a kijelöltnek)
      navigálás a levélbe, kurzor a szövegmezőbe
      Ctrl+V (beillesztése a másolt szövegnek)
      küldés az ismerősnek.
      Kellemes ünnepeket, Boldog Új Esztendőt!

      Törlés
  4. Az írásban foglalt gondolatok szépek, igazak, tömörek. Azokat sajnálom, akik még mindig másoktól várják a megoldást, külső erők (Isten és politikusok) függvényeként léteznek, amit megtehetnének azt sem teszik. Sajnálom őket, mert szenvedésük televényén újabb messiások kapnak lehetőséget, elodázva ezzel ébredésüket, elnyújtva a rendszer haláltusáját. Minden rosszban van valami jó, rajtunk múlik, a jót vagy a rosszat vesszük észre, tartjuk fontosnak! Minél többen látjuk meg a rendszer közelgő összeomlásában egy hibás modell bukását, egy élhetőbb élet lehetőségét, annál könnyebb lesz az átmenet!
    A pénzhatalmon alapuló paradigma bukásának egyik feltétele a vagyoni egyenlőtlenségek végletekig fokozódása, az ebből adódó társadalmi feszültség, a szociális támogatások rendszerének az összeomlása.
    A gyógyszergyárak által támogatott egészségügyi rendszer bukása az előfeltétele annak, hogy a népek ismét saját kezükbe vegyék saját egészségük ügyét, hogy elterjedhessenek az egész szervezetet gyógyító eljárások, hogy a gyógyítás ne kemikáliák adagolásával történjen, hanem a test-lélek-szellem hármasságának figyelembe vételével. Ha nem a gyógyszerektől várjuk a gyógyulást, talán felismerjük a lelki tényezők hatását betegségeink kialakulásában.
    Jelenleg környezetszennyező technológiával pazarló módon bánunk az energiával, mert a szénhidrogén alapú energiatermelést és felhasználást uraló monopóliumok érdekei ezt diktálják. Több ezer kilométeres útvonalakon szállítgatják azokat az ipari és mezőgazdasági termékeket, amelyeket a célországok gazdasága is képes lenne előállítani, munkát és megélhetést nyújtva polgáraik egy részének. Eközben az ingyen hozzáférhető energia kutatása és alkalmazása tiltott tevékenység és még az oktatás is az utópia kategóriájába sorolja.
    Az oktatás a szemellenzők felhelyezésére szolgál, ezen kívül pedig a nyugati szemléletet terjeszti el a világban, miközben a nyugati oktatási rendszerből kikerülő emberek már a saját szülőföldjük természeti-termelési adottságait sem képesek kihasználni. Minden földrajzi környezet, éghajlati és talaj adottságaival, őshonos népességével évszázadok alatt kialakult termelési szokásaival biztosította az ott élő nép fennmaradását. Amikor ebbe a nyugati civilizáció belepiszkál, akkor ott a nép sorsa a hanyatlás. A nyugatnak csak a nyersanyagok és a munkaerő, no meg a piac kell!
    Az embereknek több időt kellene magukkal, magukban elmélyedve, meditációval tölteni, de a műszaki-technológiai forradalom korában erre egyre kevesebb idő jut! Vajon miért? Pedig az anyag szorításából a szabadulás csak a szellemiség felé lehetséges! Ha nyaralni készülünk, akkor utikönyvekből tájékozódunk a célterületről. Ha már minden oldalról szorít bennünket az anyag, minden lehetséges módon (jövedelem, költségek, lakás, egészségügy, oktatás), és látszik a politika alkalmatlansága is a probléma kezelésére, akkor talán tájékozódni kellene abban az irányban is, amelyet a kikényszerített napi rohanás és az informácidömping által kívánnak elzárni előlünk! Minél szorítóbbak a problémák, annál inkább kellene figyelmünket kiemelni az orrunkig érő moslékból, mert különben bele fulladunk! No, nem mintha az olyan nagy katasztrófa lenne, hiszen csak a test semmisül meg, örökké létező szellemiségünket ez nem érinti. Az viszont nem mindegy, hogy milyen tudati állapotban, milyen érzelmi töltéssel, esetleg érzelem mentesen készülünk új megtestesülésünkre!

    Kellemes ünnepeket, boldog új esztendőt kívánok mindenkinek!

    VálaszTörlés